Fenerbahçe yılın bombasını patlattı! 07.05.2023

Fenerbahçe yılın bombasını patlattı!

TAHMİN DETAY

Tahmini Oyla

2

Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği’nin basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıya katılan Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin, TFF’ye açılan tazminat davaları hakkında konuştu. 5 yıldızlı Fenerbahçe logosunu tescil ettirdiklerini de belirten Pekin, gelecek sezon formaların 5 yıldızlı olacağını ve bunun sonuçlarına katlanmayı göz önüne aldıklarını söyledi.

Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği üyeleri basın mensuplarıyla yemekte bir araya geldi. Düzenlenen organizasyona Fenerbahçe Spor Kulübü Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Fethi Pekin, Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Av. Ali Alper Alpoğlu, Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı Murat Aydın Güneşli, Bakırköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sait Babaoğlu, Fenerbahçeli avukatlar ve basın mensupları katıldı.

Geleneksel olarak düzenlenen toplantıya ilk kez katıldığını belirten Fethi Pekin, "Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği’nin çalışmaları için teşekkür ediyorum. Fenerbahçe’den almak değil, Fenerbahçe’ye vermek mantığı ile yürüyorlar" dedi.
Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Av. Ali Alper Alpoğlu ve Genel Sekreter Av. Taha Gökberk Doğan da dernek faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Dernek Başkanı Av. Ali Alper Alpoğlu, derneğin kuruluş sürecinden bugüne yapılan çalışmalar hakkında konuşarak, "Camiada var olan hukukçuları bir araya getirerek başladık. Avukatlardan sonra yargı üyelerini de bir araya getirerek Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği’mizi kurmuş olduk. Ankara’da şu an binin üzerinde hukukçu; içlerinde hakimler, savcılar, bürokratlar, yine eski ve yeni siyasiler olan kendi adına camiamıza faydalı olmaya çalışan derneği oluşturduk. Camiamıza ilk günden itibaren faydalı olmaya çalışan elimizden gelen gayreti gösterdik. Kulübümüzle koordineli çalışarak, ihbar komisyonu oluşturduk 80’e yakın gönüllü avukatlarımızla, sizlerden gelen bu ihbarları değerlendirip her türlü hukuki desteği sağlıyoruz. Emsal kararları almaya başladık. Şike sözcüğüne hapis kararı aldırabilmek için çok ciddi mücadele verdik. Çünkü önüne gelen bu sözcükle basın önünde konuşabiliyordu. Fenerbahçe’ye bu iftirayı atanlara bu cezanın almasını sağlamış olduk. Fenerbahçe’nin açmış olduğu tazminat davaları var. Tamamına katılım sağlayarak destek vermeye gayret ediyoruz. Basın mensuplarımızın tamamına hukuki desteği sağlamak da istiyoruz. 100’ün üzerinde meslektaşımızın müdahale edebileceği, ekibimiz var. Birlik beraberlik açısından yapabileceğimizi düşünüyorum. 5 hafta var bu süreçte birlik beraberlik içinde olalım çünkü karşımızdaki camianın o şekilde hareket ettiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Fethi Pekin: "TFF’ye açılan tazminat davalarının takipçisi olacağız"

Fenerbahçe’nin Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) açtığı tazminat davaları hakkında bilgiler veren Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesi Fethi Pekin, "Davamızın hakimi ocak ayında emekli oldu, dolayısıyla yerine yeni bir hakim atandı. Son duruşmada bir gelişme olmadı. Önümüzdeki duruşma 25 Mayıs’ta. Orada yine beraber olacağız. İki kere reddi hakimde bulundular. Bunların hepsi geciktirme taktiği. Hakimin Fenerbahçeli olduğunu öğrenmişler, reddi hakim talebi oldu. Sonuçta Yargıtay Başkanı da kongre üyemiz. Bu duruşmada ben öngörüm; zaman aşımı itirazını değerlendirecek, tahminim bunu da reddedecek. Aynı duruşmaya bilirkişi atayacak, zararın hesaplanması için. Böylelikle büyük bir aşamaya geçmiş oluruz. Zararın hesaplanması demek, o rakam ne çıkarsa çıksın, kararın da o doğrultuda olacağını gösterir. Yaklaşık 2 sene oldu davayı açalı. Bence 1 senede bitmesi gerekirdi. İdari tarafta yargılama devam ediyor. Fenerbahçe Yönetim Kurulu olarak görev ve sorumluluklarımız var, sonuna kadar da takipçisi olacağız" diye konuştu.

"AİHM’den lehimize sonuç çıkacağına inanıyorum"

TFF’ye çağrıda bulunan Pekin, "Bu sene ikinci yıldönümünde bir tane ihtarnameye benzer mektup yazdık; süre verdik. TFF kararını vermezse hukuki yollara başvuracağız. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) süreci var, ön hazırlığını yaptık. O iş AİHM’den lehimize sonuç çıkacağına inanıyorum. Burada devletimiz zarar görüyor. Bu da istemeye istemeye yaptığımız bir durum. Biz bir çalışma yaptık, Adalet Bakanlığı, Spor Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu ile paylaşacağız. Önümüzde seçimler olduğu için bekletiyoruz. TFF’nin bunu AİHM’e aykırı olan statüsünü gözden geçirmesi gerekiyor. Buna benzer AİHM’e ne dosya götürülürse Türkiye’nin aleyhinde sonuçlar doğar" dedi.

"Gelecek sezon formalarımız 5 yıldızlı olacak"

28 şampiyonlukla ilgili de konuşan Fethi Pekin, 2023-2024 sezonunda Fenerbahçe formasında 5 yıldızlı logo olacağını vurgulayarak şunları söyledi:

"Forma siparişleri aralık-ocak ayı gibi veriliyor. Bizim formalarımız da başkanımızın ifade ettiği gibi 5 yıldızlı olacak. Forma ile ilgili bir talimat var; yıldızlarla ilgili talimat var. Talimatlara aykırı davranmak, derece derece; ihtardan başlayıp, puan silmeye ve bir alt lige düşürülmeye kadar giden yaptırımlar silsilesi bu. Burada bizim argümanımız iki türlü çok güçlü; birincisi zaten biz 5 tane yıldızın sahibi olduğumuzu söylüyoruz. Federasyonun bu konuda karar vermesini söylemişiz. 5 yıldızlı Fenerbahçe logosunu da bunlar başımıza geleceğini tahmin ettiğimiz için tescil ettirdik. Futbol A.Ş.'nin tescilli markası. Tescilli markasını göğsümüze takarız, TFF bakalım ne yapacak göreceğiz. Bunun sonuçlarına katlanmayı göz önüne aldık."

Konuşmaların ardından basın mensupları merak ettikleri pek çok konu hakkında Alpoğlu ve Pekin’e sorular yöneltti.

(Kaynak/Skorer)

Bu tahmin için yapılan yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış , ilk yorumu yapmak ister misiniz?
4291 defa okunmuştur.

İlginizi Çekebilecek Maçlar

Elche Cadiz İddaa Maç Tahmini 4 Haziran 2023 Elche Cadiz İddaa Maç Tahmini 4 Haziran 2023

İspanya La Liga'da, ligden düşen Elche ile ligin sıradan ekiplerinden Cadiz karşı karşıya geliyor. Ev sahibi Elche, deplasman ekibi Cadiz'i ağırlıyor. Ev sahibi Elche sene başından beri çok kötü bir oyun oynadı ve ligin sonuncu sırada bitirdi. Deplasman ekibi Cadiz ise 2. devrede oynadığı oyunla ligde kalmayı garantiledi fakat bu maça da bence galibiyet için çıkacak. Kolay bir 90 dakika olmayacaktır bence çünkü Elche sezonu galibiyet ile kapatmak isteyebilir. Ben her 2 ekibin de 1 puana razı olacağı bir maç bekliyorum. 

Tahmin MS 0 Oran 2.98

Tahmini İncele
Real Sociedad Sevilla İddaa Maç Tahmini 4 Haziran 2023 Real Sociedad Sevilla İddaa Maç Tahmini 4 Haziran 2023

İspanya La Liga'da, Şampiyonlar Ligi'ne gitmeyi başaran Sociedad ile Avrupa Ligi şampiyonu olan Sevilla karşı karşıya geliyor. Ev sahibi Sociedad, deplasman ekibi Sevilla'yı ağırlıyor. Ev sahibi iyi bir oyun oynadı sezon boyunca ve Şampiyonlar Ligi'ni fazlasıyla hak etti. Deplasman ekibi Sevilla ise ligin 2. devresinde toparlandı ve çok iyi oynadı. Bu deplasmanda ise ben Roma maçının yorgunluğuyla ciddi bir rotasyon bekliyorum. Ev sahibi sezonu galibiyet ile kapatır. 

Tahmin MS 1 Oran 1.48

Tahmini İncele
Villarreal Atletico Madrid İddaa Maç Tahmini 4 Haziran 2023 Villarreal Atletico Madrid İddaa Maç Tahmini 4 Haziran 2023

İspanya La Liga'da, ligin kaliteli ve keyifli maçlar çıkaran ekiplerinden Villarreal ile ligde 2.lik mücadelesi veren Atletico Madrid karşı karşıya geliyor. Ev sahibi Villarreal, deplasman ekibi Atletico Madrid'i ağırlıyor. Ev sahibi Villarreal gol yollarında etkili bir ekip fakat savunmada zorlanabiliyor. Deplasman ekibi Atletico Madrid ise çok iyi bir 2. dönem geçiriyor ve ofansif anlamda çok etkili. Bu mücadelede, ben temponun kolay kolay düşeceğini zannetmiyorum. 2.5 üstü seçeneği ideal görünüyor. 

Tahmin 2.5 ÜST Oran 1.40

Tahmini İncele
Espanyol Almeria İddaa Maç Tahmini 4 Haziran 2023 Espanyol Almeria İddaa Maç Tahmini 4 Haziran 2023

İspanya La Liga'da, ligden düşen Espanyol ile ligde kalma mücadelesi veren Almeria karşı karşıya geliyor. Ev sahibi Espanyol, deplasman ekibi Almeria'yı ağırlıyor. Ev sahibi Espanyol ligden düşmeyi garantiledi ve hiç iyi oynamadı. Deplasman ekibi Almeria ise bu maçı kazanırsa ligde kalacak ve sahaya tamamen galibiyet için çıkıyor. Açıkçası Almeria'nın açık bir maç oynamasını bekliyorum fakat ev sahibi de gol yollarında etkili olacaktır. 2.5 üstü seçeneği oldukça ideal görünüyor. 

Tahmin 2.5 ÜST Oran 1.35

Tahmini İncele
Celta Vigo Barcelona İddaa Maç Tahmini 4 Haziran 2023 Celta Vigo Barcelona İddaa Maç Tahmini 4 Haziran 2023

İspanya La Liga'da, ligde kalma mücadelesi veren Celta Vigo ile ligin şampiyon dev ekibi Barcelona karşı karşıya geliyor. Ev sahibi Celta Vigo, deplasman ekibi Barcelona'yı ağırlıyor. Ev sahibi Celta Vigo ligin 2. devresinde iyi bir oyun oynamadı ve ateş hattının hemen üstüne kadar indi. Deplasman ekibi Barcelona ise çok iyi bir sezon geçirdi fakat bu maça rotasyonla çıkabilir. Ben oldukça yüksek tempolu bir maç bekliyorum. Ev sahibi de galibiyet almak zorundayken özellikle. 

Tahmin 2.5 ÜST Oran 1.54

Tahmini İncele
Real Betis Valencia İddaa Maç Tahmini 4 Haziran 2023 Real Betis Valencia İddaa Maç Tahmini 4 Haziran 2023

İspanya La Liga'da, ligin orta halli ekiplerinden Real Betis ile ligde kalma mücadelesi veren Valencia karşı karşıya geliyor. Ev sahibi Real Betis, deplasman ekibi Valencia'yı ağırlıyor. Ev sahibi Real Betis iyi bir sezon geçirdi fakat istediği hedeflerin uzağında kaldı. Deplasman ekibi Valencia ise ligde kalmak için bu maça çıkıyor fakat bence olasılık olarak ligde kalmış durumda. Bu mücadelede, deplasman ekibi galibiyet için sahada olacağından rahat bir maç bekliyorum. Ev sahibi de gol veya goller bulmakta zorlanmayacaktır. 2.5 üstü seçeneği ideal görünüyor. 

Tahmin 2.5 ÜST Oran 1.49

Tahmini İncele

İlginizi Çekebilecek Maçlar

Real Madrid Athletic Bilbao İddaa Maç Tahmini 4 Haziran 2023 Real Madrid Athletic Bilbao İddaa Maç Tahmini 4 Haziran 2023

İspanya La Liga'da, ligde 2.lik mücadelesi veren ligin dev ekibi Real Madrid ile ligin kalbur üstü ekiplerinden Athletic Bilbao karşı karşıya geliyor. Ev sahibi Real Madrid, deplasman ekibi Bilbao'yu ağırlıyor. Ev sahibi ligin 2. devresinde Barcelona'nın iyice gerisine düştü ve şu an Atletico Madrid'e 2.liği kaptırmamak için uğraşıyor. Deplasman ekibi de 2. yarıda iyi bir oyun oynamadı ve Avrupa Ligi bandından hızlıca aşağıya indi. Bu mücadelede ben ev sahibinin taraftarının da desteğiyle galibiyete uzanacağını düşünüyorum. 

Tahmin MS 1 Oran 1.64

Tahmini İncele
Mallorca Rayo Vallecano İddaa Maç Tahmini 4 Haziran 2023 Mallorca Rayo Vallecano İddaa Maç Tahmini 4 Haziran 2023

İspanya La Liga'da, ligin orta halli ekiplerinden Mallorca ile Rayo Vallecano karşı karşıya geliyor. Ev sahibi Mallorca, deplasman ekibi Rayo Vallecano'yu ağırlıyor. Ev sahibi Mallorca da, deplasman ekibi Vallecano da iyi bir sezon geçirdiler bence ve özellikle ofansif anlamda etkili olabildiklerini gördük. Bu maçta da ben her 2 ekibin de golcülerinin konuşacağını düşünüyorum. Yüksek tempoyla beraber en az 3 gol izlememiz olası görünüyor. 

Tahmin 2.5 ÜST Oran 1.83

Tahmini İncele
Valladolid Getafe İddaa Maç Tahmini 4 Haziran 2023 Valladolid Getafe İddaa Maç Tahmini 4 Haziran 2023

İspanya La Liga'da, ligde kalma mücadelesi veren Valladolid ile Getafe karşı karşıya geliyor. Ev sahibi Valladolid, deplasman ekibi Getafe'yi ağırlıyor. Ev sahibi Valladolid bu maçı kazanırsa ligde kalacak ve galibiyet için sahada olacak. Deplasman ekibi Getafe ise bu maçı kaybetmediği sürece ligde kalacak ve maçın başından sonuna kadar bence beraberliğe oynayacak. Ben çok gergin bir 90 dakika bekliyorum. Aynı zamanda ilk yarıda beraberlik bozulmayacaktır. 

Tahmin IY 0 Oran 1.77

Tahmini İncele
iddaatahmin11.com - Tüm Hakları Saklıdır
Copyright © 2005-2023
resim

İLETİŞİM

İletişim Formu