İddaa İkramiyesi Hangi Bankadan Alınır?09.04.2020

İddaa İkramiyesi Hangi Bankadan Alınır?

İçeriği sesli dinleyebilirsiniz.

İddaa İkramiyesi Hangi Bankadan Alınır?

İddaa oynamak olarak bilinen ve kullanılan kavram Spor Toto Teşkilatı tarafından kullanıcıların hizmetine sunulan tahmin oyunu olan iddaa oyununun oynanmasını kapsamaktadır. Bu bağlamda kullanıcılar sunulan seçeneklerden bir ya da birkaç tanesini seçerek oynanacak olan müsabakalar hakkında tahmin üretirler. Üretilen tahminlerin başarılı bir şekilde sonuçlanması halinde kullanıcılar iddaa üzerinden kazanç sağlayabilmektedir. Bireyler kazançlarını iddaa ikramiyesi veren bankalar aracılığıyla alabilmektedirler. Bu anlamda iddaa oyunu ve ilgili kuruluşlarla anlaşmalı bulunan bankalar tarafından bireylerin kazanmış oldukları tutar bireylerin taraflarına iletilmektedir.

İddaa İkramiyesi Nedir?

İddaa ikramiyesi almak için öncelikle bireylerin kuruluş tarafından onaylanmış kanallar aracılığıyla bir tahmin kuponu oluşturmaları gerekmektedir. Bu tahmin kuponunda yine kuruluş tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde bazı şartların yerine getirilmesi gerekir. Bu şartlara örnek olarak bazı durumlarda tek maç üzerine tahmin bazı durumlarda ise en az 3 maç tahmini yapmak şartı gösterilebilir. Bireyler tahminlerini belirlenen kararlar aracılığıyla yaptıktan sonra bu tahminleri sisteme kaydetmelidir. Kayıt işlemi internet üzerinden veya iddaa bayileri tarafından yapılabilir. Tahminler sisteme yüklendikten sonra müsabaka sonuçları beklenir. Müsabakalar sonuçlandıktan sonra başarılı olan tahminleri yapmış olan kullanıcılar bankalar veya iddaa bayileri gibi kanallar aracılığıyla iddaa kazançlarını ve getirilerini sağlayabilirler.

İddaa İkramiyesi Kimlere Verilir?

İddaa ikramiyesi alacak kişiler yine kuruluşun belirlediği şartlara uyum sağlayarak tahmin kuponu hazırlayanlar ve kupon sonuçları kapsamında mutlak surette başarı elde etmiş olan kullanıcılardır. İddaa ikramiyesi alabilmek için kupon hazırlamak zorunlu olduğundan ve 18 yaşından küçük bireylerin kupon hazırlaması dahi kesin bir hükümle yasaklanmış olduğundan yine aynı şekilde 18 yaşından küçük olan bireyler iddaa ikramiyesi alamazlar. Bu belirtilen kurallar dışında eğer kupon iddaa bayisi aracılığıyla oynanmışsa, kupon oynandıktan sonra bayi tarafından verilecek olan kupon kopyasının dikkatli şekilde saklanması ve kuponun başarılı şekilde sonuçlanması yani kazanması durumunda tekrar bayiye gidilerek teslim edilmesi gerekmektedir. Zarar görmüş veya üzerindeki barkod numarası hasar görecek şekilde yıpranmış kuponlar geçersiz sayılacaktır. Bununla birlikte barkod numarası olmayan kuponlar da geçersiz sayılacak ve kupon kazanan bir kupon olsa dahi iddaa ikramiyesi verilmeyecektir.

İddaa İkramiyesi Nasıl Alınır?

İddaa ikramiyesi alabilmek için oynanacak olan kuponun tahminlerinden tümünün başarılı olarak sonuçlanması temel şarttır. Fakat bu şart belirli durumlarda örneğin sistem oyunlarında farklılık gösterebilir. İddaa ikramiyesi almaya hak kazanan tahmin sahipleri kuponu sisteme bayi aracılığıyla yüklemişlerse ikramiyelerini yine herhangi bir iddaa bayisinden kuponun kopyasını teslim etmek şartıyla alabilirler. Öte yandan iddaa ikramiyesi veren bankalardaki mevduat hesapları üzerinden iddaa oynayan bireylerin böyle bir zorunluluğu yoktur. Bu bireylerin iddaa ikramiyeleri müsabakalar sonuçlandıktan hemen sonra aracı kuruluşlar tarafından anlaşmalı banka hesaplarına yatırılmaktadır.

 

İddaa İkramiyesi Alınabilecek Bankalar

İddaa ikramiyesi için bankayı kullanmak çok yaygın bir hizmet halini almıştır. Günümüzde hemen hemen her banka iddaa ikramiyesi vermekte ve mevduat hesapları üzerinden iddaa oynanmasına olanak sağlamaktadır. Bu bankalardan bazıları şunlardır:

  • Ziraat Bankası

  • Türkiye İş Bankası

  • Garanti Bankası

  • QNB Finansbank

İddaa İkramiyesi Hesaplama

İddaa ikramiyesi hesabı yapılırken dikkat edilecek hususlar kupondaki tahminlerin başarı durumu, kupondaki toplam oran ve kuponun oynanması sırasında yatırılan toplam tutar yani misli hususlarıdır. Kuponun başarılı olması halinde kupondaki müsabakaların oranları birbirleriyle çarpıldıktan sonra çıkan miktar kuponun misli bölümündeki rakamla yani kuponun tutarıyla çarpılır. Bu işlemin yapılmasından çıkacak olan sonuç iddaa ikramiyesi olup bu ikramiye iddaa bayilerinden ve iddaa ikramiyesi veren bankalardan temin edilebilir.

 

 

7347 defa okunmuştur.
TAHMİN KUPONLAR ÜYE OL MAÇ SONUÇLARI WHATSAPP