İddaa Şikeli Maçlar Nasıl Anlaşılır ve Bulunur? 09.04.2020

İddaa Şikeli Maçlar Nasıl Anlaşılır ve Bulunur?

Bu içeriği sesli dinleyebilirsiniz!

İddaa Şikeli Maçlar Nasıl Anlaşılır ve Bulunur?

İddaa oynamak günümüzde oldukça yaygınlaşmış ve hemen hemen herkes tarafından bilinen ve kullanılan bir kavram olmuştur. Bu kullanım yaygınlaştıkça şikeli maçlar nasıl anlaşılır gibi sorular da akıllara gelmektedir. Bu anlamda elle tutulur ve somut bir örnek veya kabul görmüş ve onaylanmış bir olay olmuş olmasa da bu tarz sorular sürekli olarak gündemi meşgul etmektedir. Soruların bu denli yoğun ve gündem oluşturacak derecede sürekli olarak akıllara gelmesi ve konuşulması, bu olayın gerçek olması ihtimalleri üzerine düşünülmesine olanak sağlamaktadır.

İddaa Oranı Nedir?

İddaa oranları kuruluş tarafından her müsabaka için önceden belirlenen oranlardır. Bu oranlar yatırılan para ile birlikte, olası kazancın belirleyicisi konumunda bulunmaktadır. Bireylerin yatırmış oldukları para karşılığında oynayacakları kupondaki müsabakalar, bireyin tahmin ettiği gibi sonuçlanırsa bireyler bu kuponlar üzerinden kazanç elde ederler. Bu kazancın miktarı yatırılan paranın toplam oranla çarpılması sonucu hesaplanır. Normal şartlar altında her müsabaka için ayrı oranlar belirlendiği gibi bu müsabakaların içerisinde toplam sarı kart tahmini ve toplam şut tahmini gibi tahminler dahi bulunmaktadır. Bireyler bu tahmin seçeneklerinden herhangi birini seçerek iddaa kuponu oluşturabilirler.

İddaa Oranları Nasıl Belirlenir?

İddaa oranı belirleme işlemi kuruluş tarafından yapılmaktadır. Bu işlem yapılırken dikkat edilen husus ise söz konusu ihtimallerin gerçekleşme olasılığıdır. Bir tahminin gerçekleşme olasılığı arttıkça adil kazanç ilkesi gereği bu tahminden elde edilecek olası kazancın düşmesi gerekmektedir. Bu durum bir bakıma arz talep konusudur. Hem adil kazanç hem de kuruluş kâr maksimizasyonu için gerekli olan bu olay sık sık meydana gelmektedir. Bu bağlamda müsabaka için önceden belirlenmiş oranlar, müsabaka takımlarındaki oyunculardan bazılarının sakatlanması veya kadroya alınmamış olması gibi durumlarda değişiklik gösterebilmektedir.

İddaa Şikeli Maç Ne Demektir?

İddaa’ da şike yapılıp yapılmadığı sürekli olarak sorulan bir sorudur. Bu soruya net bir cevap veya resmi bir açıklama yapılmamış olduğundan şikeli maçlar kavramı gizemini hâlâ korumaktadır. Kuruluş tarafından bu anlamda herhangi bir kabul söz konusu olmamıştır. Dolayısıyla kuruluş bu kavramın varlığı veya geçmiş maçlar için meydana gelmiş olduğu hakkındaki iddiaları net bir dille yalanlamış ve bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirmiştir. Buna rağmen bu anlamda söylenti ve spekülasyonlar hız kesmeden devam etmektedir.

Şikeli Maçlar Nasıl Belirlenir?

Şikeli maçların belirlenmesi hususunda resmi bir kaynak veya belirli bir araç bulunmamaktadır. Ancak bazı mecralarda şikeli maçların bulunduğunu dile getiren birey veya bireyler bu anlamda bazı açıklamalar yapmaktadırlar. Bu açıklamalar uzun süren gözlem ve deneyimler ile yapılmış olsa da resmi anlamda bir geçerliliği yoktur. Öte yandan bu kavramı dile getirerek insanları kandırıp dolandırmak isteyen bireyler de mevcuttur. Bu bireylere kesinlikle güvenilmemeli ve kazançlar veya varlıklar bu anlamda riske atılmamalıdır. Bununla birlikte bazı kişi veya kişiler iddaa sisteminde kendilerine göre belirledikleri bazı açıklar olduğunu beyan etmekte ve bu bağlamda yazılar yazmaktadırlar. Bu bireylerden bazıları bu durumu şikenin meydana çıkması olarak nitelendirse de bu işlem en iyi ihtimalle yapılmış olan istatistiksel hesaplamalar sonucu ortaya çıkmış olan benzerliklerdir. Takdir edilir ki, kuponlar sporcular ve onların performansları üzerine düzenlenir ve sporcular robot değildirler. Bu bağlamda sporcular çoğunlukla belirleyici değil destek anlamında birer etkendirler. Dolayısıyla şikenin yapılması ve uygulanması mümkün olmamaktadır.

Kupon Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İddaa kuponu yaparken dikkate edilecek birçok husus bulunmaktadır. Bu anlamda bireylerin kupon yapmadan önce gerekli kuralların tümünü kuruluşun internet sitesi üzerinden öğrenilmelidir. Tüm bunlarla birlikte kesin maç veya şikeli maçlar adı altında sözde tüyo olarak bilgi satmak isteyen insanlara inanılmamalıdır. Bu anlamda tek rehber güvenilir spor yorumcularıdır. Bunun dışında bir rehber kullanılmamalı ve bu hususta dikkatli olunmalıdır.

2339 defa okunmuştur.

İlginizi Çekebilecek Maçlar

Preussen Münster Bayern Münich İddaa Maç Tahmini 26 Eylül 2023 Preussen Münster Bayern Münich İddaa Maç Tahmini 26 Eylül 2023

 

 

Almanya DFB Kupasında Preussen Münster ile Bayern Münich karşı karşıya geliyor.Almanya 3. Liginde mücadele eden Preussen Münster'in Bayern karşısında işleri zor.Son lig maçında Bochum'u 7 0 mağlup eden Bayern kupada da rahat kazanacaktır ilk yarı Bayern 2 gol bulur rahat bir galibiyet olur.

IY 1,5 Üst - 21:45

Tahmini İncele
Juventus Lecce İddaa Maç Tahmini 26 Eylül 2023 Juventus Lecce İddaa Maç Tahmini 26 Eylül 2023

 

 

İtalya Serie A'da Juventus ile Lecce karşı karşıya geliyor.Karşılaşmayı değerlendirmeye ev sahibi Juventus ile başlayalım.Oynadığı 5 karşılaşmadan 10 puan toplayan Juventus son maçında Sassuolo'ya 4 2 kaybetmişti.İç sahada kazanıp moral bulmak isteyen Juventus son 3 maçını da kazanmayı bildi.Lecce ise oynadığı 5 karşılaşmadan 10 puan toplayabildi.Son maçında Genoa'yı 1 0 mağlup eden Lecce'nin Juventus karşısında işi zor.

MS 1 - 21:45

Tahmini İncele
İstanbulspor Galatasaray İddaa Maç Tahmini 26 Eylül 2023 İstanbulspor Galatasaray İddaa Maç Tahmini 26 Eylül 2023

 

 

Süper Ligde İstanbulspor ile Galatasaray karşı karşıya geliyor.Karşılaşmayı değerlendirmeye ev sahibi İstanbulspor ile başlayalım.4 maçtan 2 puan toplayabilen İstanbulspor oynadığı 4 maçını da kazanamadı.Galatasaray ise son lig maçında Başakşehir'i 2 1 mağlup etmeyi bildi.13 puana sahip olan sarı kırmızılılar maç fazlasıyla Fenerbahçe'nin önünde lider durumda.Bu karşılaşmaya gelirsek Galatasaray'ı İstanbulspor karşısında galibiyete yakın görüyorum.

MS 2 - 20:00

Tahmini İncele
Hatayspor Trabzonspor İddaa Maç Tahmini 25 Eylül 2023 Hatayspor Trabzonspor İddaa Maç Tahmini 25 Eylül 2023

 

Süper Ligde Hatayspor ile Trabzonspor karşı karşıya geliyor.Ligde oynadığı 5 karşılaşmayı kaybetmeyen Hatayspor son 4 maçından da beraberlikle ayrıldı.7 puana sahip olan Hatayspor seyircisi önünde de yenilmezliğini sürdürmek istiyor.Trabzonspor ise son lig maçında Beşiktaş'ı 3 0 mağlup etmişti.9 puanla 4. sırada yer alan Trabzonspor geçen sezon Hatayspor'a bu stadda 2 1 kaybetmişti.Bu karşılaşmaya gelecek olursak zorlu bir maç olacak ilk yarı dengeli geçer.

IY X - 1.98 - 20:00

Tahmini İncele
Atletico Madrid Real Madrid İddaa Maç Tahmini 24 Eylül 2023 Atletico Madrid Real Madrid İddaa Maç Tahmini 24 Eylül 2023

İspanya La Liga'da, Madrid derbisinde ligin 2 dev ekibi karşı karşıya geliyor. Bir yanda Atletico Madrid, diğer yanda Real Madrid.. Bakalım sahadan istediği skor ile ayrılan ekip hangisi olacak. 

Ev sahibi Atletico Madrid bu seneye ofansif anlamda etkili girdi fakat sezon ilerledikçe bence Simione sebebiyle eski ayarlarına geri dönecektir. Yine de şu ana kadar Depay'ın kullanılışı ve etkili geçiş oyunu Atletico Madrid'in oldukça işine yaradı. Savunmada ise istenilen seviyenin bence uzağındalar ve bu maçta da kalelerini gole kapatmakta zorlanabilirler fakat sırf bu yüzden savunmaya öncelik vereceklerini düşünüyorum. Deplasman ekibi Madrid de bu sezon görece kısır maçlar çıkarıyor ve ofansif anlamda kısıtlı görünüyor. Bellingham şu ana kadar Madrid'i kurtaran oyuncu oldu hep ve bu maçta da en büyük koz olacak. Ben Madrid'in de savunmaya öncelik vermesini bekliyorum. 

Genel itibariyle bir hayli sert ve düşük tempolu bir 90 dakika bekliyorum. 2.5 altı seçeneği ideal görünüyor. 

Tahmin 2.5 ALT Oran 1.62

Tahmini İncele
Real Betis Cadiz İddaa Maç Tahmini 24 Eylül 2023 Real Betis Cadiz İddaa Maç Tahmini 24 Eylül 2023

İspanya La Liga'da, ligin kalbur üstü ekiplerinden Real Betis ile ligin zayıf ekiplerinden Cadiz karşı karşıya geliyor. Ev sahibi Real Betis, deplasman ekibi Cadiz'i ağırlıyor. Ev sahibi Real Betis şu ana kadar tam olarak istediğini alamadı maçlardan fakat bence iyi bir kadroya sahip. Deplasman ekibi Cadiz ise benim beklentimin üstünde puanlar aldı şu ana kadar fakat bu deplasmanda işi çok zor olacak. Ben ev sahibi Real Betis'in taraftarının da desteğiyle galibiyete uzanacağını düşünüyorum. 

Tahmin MS 1 Oran 1.61

Tahmini İncele
Rayo Vallecano Villarreal İddaa Maç Tahmini 24 Eylül 2023 Rayo Vallecano Villarreal İddaa Maç Tahmini 24 Eylül 2023

İspanya La Liga'da, ligin orta halli ekiplerinden Rayo Vallecano ile ligin kalbur üstü ekiplerinden Villarreal karşı karşıya geliyor. Ev sahibi Rayo Vallecano, deplasman ekibi Villarreal'i ağırlıyor. Ev sahibi Rayo Vallecano lige fena bir giriş yapmadı ve 9 puana sahip. Deplasman ekibi Villarreal ise beklentilerin altında bir giriş yaptı lige fakat bence fena bir oyun oynamıyor. Bu deplasmanda ise işi kolay olmayacak. Ben temponun kolay kolay düşmeyeceği bir maç bekliyorum. En az 3 gol izleriz. 

Tahmin 2.5 ÜST Oran 1.54

Tahmini İncele
Real Sociedad Getafe İddaa Maç Tahmini 24 Eylül 2023 Real Sociedad Getafe İddaa Maç Tahmini 24 Eylül 2023

İspanya La Liga'da, ligin kalbur üstü ekiplerinden Real Sociedad ile ligin zayıf ekiplerinden Getafe karşı karşıya geliyor. Ev sahibi Real Sociedad, deplasman ekibi Getafe'yi ağırlıyor. Ev sahibi Real Sociedad, deplasman ekibi Getafe'yi ağırlıyor. Ev sahibi Real Sociedad bu ligin iyi top oynayan ekiplerinden birisi fakat istediği puanlara bir türlü ulaşamadı. Deplasman ekibi Getafe ise hem kadro hem de oyun olarak zayıf ekiplerden birisi ve hiç güven vermiyor. Bu mücadelede ben ev sahibinin taraftarının önünde zorlansa da kazanacağını düşünüyorum. 

Tahmin MS 1 Oran 1.37

Tahmini İncele
Lens Toulouse İddaa Maç Tahmini 24 Eylül 2023 Lens Toulouse İddaa Maç Tahmini 24 Eylül 2023

Fransa Ligue 1'de, lige beklentilerin bir hayli altında başlayan ekiplerinden Lens ile ligin sıradan ekiplerinden Toulouse karşı karşıya geliyor. Ev sahibi Lens, deplasman ekibi Toulouse'u ağırlıyor. Ev sahibi Lens kadro kalitesini hiç sahaya yansıtamadı fakat bu maç ile beraber kendisine gelecektir. Deplasman ekibi Toulouse ise ligin orta halli ekiplerinden birisi ve bu deplasmanda işi kolay olmayacak. Ev sahibi Lens'in taraftarının desteğiyle bir şekilde kazanmayı başaracaktır. 

Tahmin MS 1 Oran 1.50

Tahmini İncele
iddaatahmin11.com - Tüm Hakları Saklıdır
Copyright © 2005-2023
resim

İLETİŞİM

İletişim Formu