İddaa Tutup Tutmadığını Nasıl Anlarız? 09.04.2020

İddaa Tutup Tutmadığını Nasıl Anlarız?

Bu içeriği sesli dinleyebilirsiniz!

İddaa Tutup Tutmadığını Nasıl Anlarız?

İddaa tutması veya tutmaması kavramı günlük hayatta sıkça karşılaşılan söylemlerden biri olmaya başlamıştır. İddaa oyununun yaygınlaşmasından ve oyuncu sayısının artmasından kaynaklanan bu durum sonucu insanlar bu konu üzerine ilgilerini yoğunlaştırmışlardır. İddaa tutturmak olarak bilinen kavramın anlamı Spor Toto Teşkilatı tarafından oynatılan tahmin oyunu olan iddaa kapsamında bireyin yapmış olduğu tahminlerin doğru çıkması sonucu kazanç sağlaması ve hak kazanması anlamlarına gelmektedir. İddaa oyunu için yasal yaş sınırı 18 olup kazanç elde edilebilmesi için yalnızca resmi olarak tanınmış kanallar aracılığıyla oynanmış barkod numaralı kuponlardaki tahminlerin doğru yapılmış olması gerekmektedir.

Kazanan Kupon Nedir?

Tutmuş kupon ya da gelmiş kupon olarak da tabir edilen kazanan kupon, iddaa oyunları içerisinde yapılan tahminlerden tümünün başarılı olduğu kuponlara verilen addır. Bazı durumlarda kupondaki tüm maçların veya maç içi durumların doğru tahmin edilmesi gerekirken bazı durumlarda belirli sayıdaki tahminlerin doğru çıkması kuponun kazanan kupon olması için yeterli olabilmektedir. Bu farklar ve gereksinimler İddaa kuruluşu resmi internet sitesi üzerinden veya aracı kanallar üzerinden kullanıcılara ücretsiz olarak aktarılmaktadır. Kullanıcılar bu bilgilere diledikleri zaman rahatlıkla ulaşabilmekte ve bu anlamda bilgi edinebilmektedirler.

Kazanan Kupon Nasıl Sorgulanır?

Kazanan kupon sorgulama işlemi yapılırken öncelikle kuponun barkod numarasının okunurluğundan emin olmak gerekmektedir. Barkod numarası sistem üzerinden taratılarak kontrol edilir ve içerisindeki tahminlerle gerçek zamanlı müsabakaların sonuçları karşılaştırılır. Karşılaştırma sonucu başarılı çıkan kuponlara kazanan kupon, meydana gelen olaya da halk arasında iddaa tutturmak denir. Bu karşılaştırma aynı zamanda manuel olarak da yapılabilmektedir. Yapılan tahminlerin sonuçları ilgili müsabaka sonuçları öğrenilerek de yapılabilir. Bu bağlamda temel mantık yapılan tahminlerle oynanan müsabakaların sonuçlarının örtüşmesidir. Sonuçlar TV, internet, gazete gibi iletişim araçları aracılığıyla öğrenilebildiği gibi iddaa bayilerine gidilerek de öğrenilebilir. Sonuçlar öğrenildikten sonra elde bulunan tahminlerle karşılaştırılır ve kuponun tutup tutmadığı anlaşılmış olur.

Banko Kupon Ne Demektir?

Banko kupon iddaa oynayan kişiler tarafından çok iyi bilinmekte olan bir kavramdır. Bu kavram aslında resmi olarak hiçbir dayanak noktasına sahip olmasa da kesinlikle başarılı sonuç verecek maçlardan ve tahminlerden oluşan kupon anlamında kullanılır. Öte yandan bu kavramın kullanım şekli son zamanlarda biraz daha değişmeye başlamıştır. Banko kupon sadece kesinlikle tutacak kupon anlamında değil artık tutma ihtimali yani başarılı olma ihtimali çok yüksek olan tahminlerden oluşan kupon anlamına da gelmektedir. Bu kullanım kupon tahmini yaparak bunları kamuoyuyla paylaşan bireyler tarafından sıkça kullanılmaktadır. Yine de her iki durumda da kupon içerisinde bulunan tahminlerin kesinlikle doğru çıkacağının garantisi asla verilemez çünkü müsabaka sonuçlanana kadar sonuçlar kimse tarafından yüzde yüz doğru olacak şekilde taahhüt edilemez.

 

İddaa Nereden Oynanır?

İddaa oynamak için birçok kanal bulunmaktadır. Bu kanallar iddaa bayileri, nesine ve iddaa gibi mobil uygulamalar ve internet siteleridir. Bu kanallar aracılığıyla bireyler iddaa oynayabilmektedir. Oynanan kuponların başarılı olup olmadığı yani bir diğer deyişle tutup tutmadığı yine bu kanallar üzerinden yapılacak sorgulama işlemleri neticesinde ortaya çıkar.

Barkod Numarası Nedir?

Kupon barkod numarası her kuponun üzerinde bulunan ve kuponları özelleştiren numaralar olarak düşünülebilir. Her kuponda bulunan barkod numaraları bu kuponların birbirleriyle karışmasına veya kupon sahipleri arasına karışıklık çıkmasına engel olur. Bunun yanı sıra iddaa tutturmak veya tutturmamak gibi durumların sorgulanması işlemlerini çok hızlı hale getirmektedir. Bireyler kuponların kazanan kupon olup olmadığını barkod numaralarını sorgulayarak saniyeler içerisinde öğrenebilirler.

3989 defa okunmuştur.

İlginizi Çekebilecek Maçlar

Napoli Milan İddaa Maç Tahmini 2 Nisan 2023
Napoli Milan İddaa Maç Tahmini 2 Nisan 2023


İtalya Serie A'da Napoli ile Milan karşı karşıya geliyor.Emin adımlarla şampiyonluğa giden Napoli en yakın rakibinin 19 puan üzerinde.Milan ise 48 puanla 4. sırada yera lıyor ve son 4 resmi maçını da kazanamadı , deplasmanda sürpriz peşinde olan Milan ilk dönem iç sahada Napoli'ye 2 1 kaybetmişti , yine zorlu bir maç olmasını bekliyorum gollü geçer.


2,5 Üst - 1.76 - 21:45

Tahmini İncele
Roma Sampdoria İddaa Maç Tahmini 2 Nisan 2023
Roma Sampdoria İddaa Maç Tahmini 2 Nisan 2023


İtalya Serie A'da Roma ile Sampdoria karşı karşıya geliyor.47 puanla 5. sırada yer alan Roma son 3 resmi maçını da kazanamadı.Son olarak Lazio deplasmanında 1 0 kaybeden Roma iç sahada kazanıp moral bulma peşinde , Sampdoria ise 15 puanla düşme potasında yer alıyor ve Roma'ya karşı 2 maçtır kaybeden Sampdoria'nın deplasmanda da işi zor.


MS 1 - 1.26 - 19:00


Tahmini İncele
Monza Lazio İddaa Maç Tahmini 2 Nisan 2023
Monza Lazio İddaa Maç Tahmini 2 Nisan 2023


İtalya Serie A'da Monza ile Lazio karşı karşıya geliyor.52 puanla 2. sırada yer alan Lazio lider Napoli'nin 19 puan gerisinde 2. sırada bulunuyor.Monza ise 34 puanla ligin orta sıralarında yer alıyor ilk dönem Lazio'ya 1 0 kaybeden Monza'nın deplasmanda da işini zor görüyorum.


MS 2 - 1.83 - 16:00


Tahmini İncele
Bologna Udinese İddaa Maç Tahmini 2 Nisan 2023
Bologna Udinese İddaa Maç Tahmini 2 Nisan 2023


İtalya Serie A'da Bologna ile Udinese karşı karşıya geliyor.38 puanla 8. sırada yer alan Udinese son 2 maçını da kazanmayı bildi son olarak Milan'ı 3 1 mağlup eden Udinese bu deplasmandan da puan ve puanlar çıkarmak istiyor.Zorlu bir karşılaşma olmasını bekliyorum , kısır geçer.


2,5 Alt - 1.54 - 13:30


Tahmini İncele
Werder Bremen Hoffenheim İddaa Maç Tahmini 2 Nisan 2023
Werder Bremen Hoffenheim İddaa Maç Tahmini 2 Nisan 2023


Almanya Bundesliga'da Werder Bremen ile Hoffenheim karşı karşıya geliyor.31 puanla 11. sırada yer alan Werder Bremen son 3 maçından 1 puan çıkarabildi.Hoffenheim ise düşme potasının 1 puan üzerinde yer almakta.Son maçında Hertha Berlin'i yenerek moral bulan Hoffenheim Werder Bremen karşısında da puan ve puanlar çıkarma peşinde zorlu bir karşılaşma olmasını bekliyorum , ilk yarı dengeli geçer.


IY X - 1.98 - 18:30


Tahmini İncele
Köln Mönchengladbach İddaa Maç Tahmini 2 Nisan 2023
Köln Mönchengladbach İddaa Maç Tahmini 2 Nisan 2023


Almanya Bundesliga'da Köln ile Mönchengladbach karşı karşıya geliyor.27 puanla 13. sırada yer alan Köln son 5 lig maçından 1 puan çıkarabildi.Son maçında Dortmund'a 6 1 kaybeden Köln Mönchengladbach karşısında puan ve puanlar çıkarma peşinde.Mönchengladbach ise 31 puanla Köln'ün 4 puan üzerinde.Son 4 maçında da kazanamayan Mönchengladbach ilk dönem Köln'ü 5 2 mağlup etmişti yine gollü bir maç olur.


2,5 Üst - 1.53 - 16:30


Tahmini İncele
Fenerbahçe Beşiktaş İddaa Maç Tahmini 2 Nisan 2023
Fenerbahçe Beşiktaş İddaa Maç Tahmini 2 Nisan 2023


Süper Ligde Fenerbahçe ile Beşiktaş karşı karşıya geliyor.Bir haftalık milli aranın ardından heyecan kaldığı yerden devam ediyor ve 54 puanlı sarı lacivertliler iç sahada Beşiktaş'ı ağırlıyor.Son 3 lig maçını da kazanan Fenerbahçe UEFA Avrupa Liginde Sevilla'ya elendi ve artık sadece lige konsantre olmuş durumdalar.Lider Galatasaray'ın 3 puan gerisinde olan Fenerbahçe iç sahada kazanmak istiyor , Beşiktaş ise Fenerbahçe'nin 5 puan gerisinde tekrar zirve umutlarını sürdürmek için deplasmanda kazanmak isteyen siyah beyazlılar Fenerbahçe kaşrısında 6 maçtır yenilmiyor.İki tkaım arasındaki son 4 karşılaşma da beraberlikle sonuçlanmıştı ancak bu karşılaşmanın gollü bir Fenerbahçe galibiyetiyle sonuçlanmasını bekliyorum.


MS 1 - 1.62 - 20:30


Tahmini İncele
Giresunspor Alanyaspor İddaa Maç Tahmini 2 Nisan 2023
Giresunspor Alanyaspor İddaa Maç Tahmini 2 Nisan 2023


Süper Ligde Giresunspor ile Alanyaspor karşı karşıya geliyor.23 puanla düşme potasının 1 sıra üzerinde olan Giresunspor son maçında Karagümrük ile 2 2 berabere kalmıştı , Alanyaspor ise iç sahada Fenerbahçe'ye 3 1 kaybetti.Fenerbahçe karşısında öne geçip maçın büyük bir kısmını önde götüren Alanyaspor 2 penaltı golüne engel olamayıp karşılaşmayı kaybetmişti.Bu karşılaşmaya gelecek olursak zorlu geçmesini bekliyorum Alanyaspor deplasanda puan ve puanlar çıkarır.


X2 ÇS - 1.32 - 16:00


Tahmini İncele
Ümraniyespor Konyaspor İddaa Maç Tahmini 2 Nisan 2023
Ümraniyespor Konyaspor İddaa Maç Tahmini 2 Nisan 2023


Süper Ligde Ümraniyespor ile Konyaspor karşı karşıya geliyor.22 puanla ligin dibine demir atmış durumda olan Ümraniyespor Konyaspor karşısında sürpriz peşinde.4 maçtır yenilmeyen Ümraniyespor alt sıralardan kurtulma peşinde.Konyaspor ise 34 puanla 8. sırada yer almakta.Son maçında lider Galatasaray'ı 2 1 mağlup eden Konyaspor'un bu deplasmandan da puan ve puanlar çıkarmasını bekliyorum.


X2 ÇS - 1.22 - 13:30


Tahmini İncele
iddaatahmin11.com - Tüm Hakları Saklıdır
Copyright © 2005-2023
resim

İLETİŞİM

İletişim Formu