İddaa Tutup Tutmadığını Nasıl Anlarız? 09.04.2020

İddaa Tutup Tutmadığını Nasıl Anlarız?

Bu içeriği sesli dinleyebilirsiniz!

İddaa Tutup Tutmadığını Nasıl Anlarız?

İddaa tutması veya tutmaması kavramı günlük hayatta sıkça karşılaşılan söylemlerden biri olmaya başlamıştır. İddaa oyununun yaygınlaşmasından ve oyuncu sayısının artmasından kaynaklanan bu durum sonucu insanlar bu konu üzerine ilgilerini yoğunlaştırmışlardır. İddaa tutturmak olarak bilinen kavramın anlamı Spor Toto Teşkilatı tarafından oynatılan tahmin oyunu olan iddaa kapsamında bireyin yapmış olduğu tahminlerin doğru çıkması sonucu kazanç sağlaması ve hak kazanması anlamlarına gelmektedir. İddaa oyunu için yasal yaş sınırı 18 olup kazanç elde edilebilmesi için yalnızca resmi olarak tanınmış kanallar aracılığıyla oynanmış barkod numaralı kuponlardaki tahminlerin doğru yapılmış olması gerekmektedir.

Kazanan Kupon Nedir?

Tutmuş kupon ya da gelmiş kupon olarak da tabir edilen kazanan kupon, iddaa oyunları içerisinde yapılan tahminlerden tümünün başarılı olduğu kuponlara verilen addır. Bazı durumlarda kupondaki tüm maçların veya maç içi durumların doğru tahmin edilmesi gerekirken bazı durumlarda belirli sayıdaki tahminlerin doğru çıkması kuponun kazanan kupon olması için yeterli olabilmektedir. Bu farklar ve gereksinimler İddaa kuruluşu resmi internet sitesi üzerinden veya aracı kanallar üzerinden kullanıcılara ücretsiz olarak aktarılmaktadır. Kullanıcılar bu bilgilere diledikleri zaman rahatlıkla ulaşabilmekte ve bu anlamda bilgi edinebilmektedirler.

Kazanan Kupon Nasıl Sorgulanır?

Kazanan kupon sorgulama işlemi yapılırken öncelikle kuponun barkod numarasının okunurluğundan emin olmak gerekmektedir. Barkod numarası sistem üzerinden taratılarak kontrol edilir ve içerisindeki tahminlerle gerçek zamanlı müsabakaların sonuçları karşılaştırılır. Karşılaştırma sonucu başarılı çıkan kuponlara kazanan kupon, meydana gelen olaya da halk arasında iddaa tutturmak denir. Bu karşılaştırma aynı zamanda manuel olarak da yapılabilmektedir. Yapılan tahminlerin sonuçları ilgili müsabaka sonuçları öğrenilerek de yapılabilir. Bu bağlamda temel mantık yapılan tahminlerle oynanan müsabakaların sonuçlarının örtüşmesidir. Sonuçlar TV, internet, gazete gibi iletişim araçları aracılığıyla öğrenilebildiği gibi iddaa bayilerine gidilerek de öğrenilebilir. Sonuçlar öğrenildikten sonra elde bulunan tahminlerle karşılaştırılır ve kuponun tutup tutmadığı anlaşılmış olur.

Banko Kupon Ne Demektir?

Banko kupon iddaa oynayan kişiler tarafından çok iyi bilinmekte olan bir kavramdır. Bu kavram aslında resmi olarak hiçbir dayanak noktasına sahip olmasa da kesinlikle başarılı sonuç verecek maçlardan ve tahminlerden oluşan kupon anlamında kullanılır. Öte yandan bu kavramın kullanım şekli son zamanlarda biraz daha değişmeye başlamıştır. Banko kupon sadece kesinlikle tutacak kupon anlamında değil artık tutma ihtimali yani başarılı olma ihtimali çok yüksek olan tahminlerden oluşan kupon anlamına da gelmektedir. Bu kullanım kupon tahmini yaparak bunları kamuoyuyla paylaşan bireyler tarafından sıkça kullanılmaktadır. Yine de her iki durumda da kupon içerisinde bulunan tahminlerin kesinlikle doğru çıkacağının garantisi asla verilemez çünkü müsabaka sonuçlanana kadar sonuçlar kimse tarafından yüzde yüz doğru olacak şekilde taahhüt edilemez.

 

İddaa Nereden Oynanır?

İddaa oynamak için birçok kanal bulunmaktadır. Bu kanallar iddaa bayileri, nesine ve iddaa gibi mobil uygulamalar ve internet siteleridir. Bu kanallar aracılığıyla bireyler iddaa oynayabilmektedir. Oynanan kuponların başarılı olup olmadığı yani bir diğer deyişle tutup tutmadığı yine bu kanallar üzerinden yapılacak sorgulama işlemleri neticesinde ortaya çıkar.

Barkod Numarası Nedir?

Kupon barkod numarası her kuponun üzerinde bulunan ve kuponları özelleştiren numaralar olarak düşünülebilir. Her kuponda bulunan barkod numaraları bu kuponların birbirleriyle karışmasına veya kupon sahipleri arasına karışıklık çıkmasına engel olur. Bunun yanı sıra iddaa tutturmak veya tutturmamak gibi durumların sorgulanması işlemlerini çok hızlı hale getirmektedir. Bireyler kuponların kazanan kupon olup olmadığını barkod numaralarını sorgulayarak saniyeler içerisinde öğrenebilirler.

4731 defa okunmuştur.

İlginizi Çekebilecek Maçlar

Sevilla Almeria İddaa Maç Tahmini 26 Eylül 2023 Sevilla Almeria İddaa Maç Tahmini 26 Eylül 2023

İspanya La Liga'da, ligin kalbur üstü ekiplerinden Sevilla ile ligin zayıf ekiplerinden Almeria karşı karşıya geliyor. Ev sahibi Sevilla, deplasman ekibi Almeria'yı ağırlıyor. Ev sahibi Sevilla Osasuna deplasmanından galibiyet ile ayrılamadı ve beklentilerin altında kaldı. Deplasman ekibi Almeria ise gollü maçlar çıkarsa da savunmada o kadar zayıf ki bir türlü istediği puanları toplayamıyor. Bu mücadelede ev sahibi favori görülse de, ben savunmada işinin iyice zor olacağını düşünüyorum. Genel itibariyle yüksek tempolu ve bol gollü bir maç bekliyorum. 

Tahmin 2.5 ÜST Oran 1.50

Tahmini İncele
Mallorca Barcelona İddaa Maç Tahmini 26 Eylül 2023 Mallorca Barcelona İddaa Maç Tahmini 26 Eylül 2023

İspanya La Liga'da, ligin zayıf ekiplerinden Mallorca ile ligin son şampiyonu ve dev ekibi Barcelona karşı karşıya geliyor. Ev sahibi Mallorca, deplasman ekibi Barcelona'yı ağırlıyor. Ev sahibi Mallorca kadro ve oyun olarak zayıf ekiplerden birisi ve bu sezon sanıyorum ligde kalma mücadelesi verecek. Deplasman ekibi Barcelona ise Celta Vigo'ya karşı yaptığı büyük geri dönüş ile morallendi ve bu maça da favori olarak çıkıyor. Ben bu mücadelede deplasman ekibinin galibiyete ulaşacağını fakat temponun çok yükselmeyeceğini düşünüyorum. Az gollü bir Barcelona galibiyeti izleriz. 

Tahmin MS 2 & 4.5 ALT Oran 1.61

Tahmini İncele
Lille Reims İddaa Maç Tahmini 26 Eylül 2023 Lille Reims İddaa Maç Tahmini 26 Eylül 2023

Fransa Ligue 1'de, ligin ertelenmiş mücadelesinde Lille ile Reims karşı karşıya geliyor. Ev sahibi Lille, deplasman ekibi Reims'i ağırlıyor. Ev sahibi Lille bu sezon çok daha komplike bir futbol oynuyor ve özellikle ofansif anlamda güven veriyor. Deplasman ekibi Reims ise keyifli maçlar çıkarıyor ve gol yollarında etkili olsa da, savunmada ciddi anlamda sıkıntılı görünüyor. Bu mücadelede ben ev sahibinin net favori olduğunu düşünsem de, savunmasının iyice aksayabileceğine inanıyorum. Genel itibariyle yüksek tempolu bir maç sonunda en az 3 gol izleriz. 

Tahmin 2.5 ÜST Oran 1.49

Tahmini İncele
Preussen Münster Bayern Münich İddaa Maç Tahmini 26 Eylül 2023 Preussen Münster Bayern Münich İddaa Maç Tahmini 26 Eylül 2023

 

 

Almanya DFB Kupasında Preussen Münster ile Bayern Münich karşı karşıya geliyor.Almanya 3. Liginde mücadele eden Preussen Münster'in Bayern karşısında işleri zor.Son lig maçında Bochum'u 7 0 mağlup eden Bayern kupada da rahat kazanacaktır ilk yarı Bayern 2 gol bulur rahat bir galibiyet olur.

IY 1,5 Üst - 21:45

Tahmini İncele
Juventus Lecce İddaa Maç Tahmini 26 Eylül 2023 Juventus Lecce İddaa Maç Tahmini 26 Eylül 2023

 

 

İtalya Serie A'da Juventus ile Lecce karşı karşıya geliyor.Karşılaşmayı değerlendirmeye ev sahibi Juventus ile başlayalım.Oynadığı 5 karşılaşmadan 10 puan toplayan Juventus son maçında Sassuolo'ya 4 2 kaybetmişti.İç sahada kazanıp moral bulmak isteyen Juventus son 3 maçını da kazanmayı bildi.Lecce ise oynadığı 5 karşılaşmadan 10 puan toplayabildi.Son maçında Genoa'yı 1 0 mağlup eden Lecce'nin Juventus karşısında işi zor.

MS 1 - 21:45

Tahmini İncele
İstanbulspor Galatasaray İddaa Maç Tahmini 26 Eylül 2023 İstanbulspor Galatasaray İddaa Maç Tahmini 26 Eylül 2023

 

 

Süper Ligde İstanbulspor ile Galatasaray karşı karşıya geliyor.Karşılaşmayı değerlendirmeye ev sahibi İstanbulspor ile başlayalım.4 maçtan 2 puan toplayabilen İstanbulspor oynadığı 4 maçını da kazanamadı.Galatasaray ise son lig maçında Başakşehir'i 2 1 mağlup etmeyi bildi.13 puana sahip olan sarı kırmızılılar maç fazlasıyla Fenerbahçe'nin önünde lider durumda.Bu karşılaşmaya gelirsek Galatasaray'ı İstanbulspor karşısında galibiyete yakın görüyorum.

MS 2 - 20:00

Tahmini İncele
Hatayspor Trabzonspor İddaa Maç Tahmini 25 Eylül 2023 Hatayspor Trabzonspor İddaa Maç Tahmini 25 Eylül 2023

 

Süper Ligde Hatayspor ile Trabzonspor karşı karşıya geliyor.Ligde oynadığı 5 karşılaşmayı kaybetmeyen Hatayspor son 4 maçından da beraberlikle ayrıldı.7 puana sahip olan Hatayspor seyircisi önünde de yenilmezliğini sürdürmek istiyor.Trabzonspor ise son lig maçında Beşiktaş'ı 3 0 mağlup etmişti.9 puanla 4. sırada yer alan Trabzonspor geçen sezon Hatayspor'a bu stadda 2 1 kaybetmişti.Bu karşılaşmaya gelecek olursak zorlu bir maç olacak ilk yarı dengeli geçer.

IY X - 1.98 - 20:00

Tahmini İncele
Atletico Madrid Real Madrid İddaa Maç Tahmini 24 Eylül 2023 Atletico Madrid Real Madrid İddaa Maç Tahmini 24 Eylül 2023

İspanya La Liga'da, Madrid derbisinde ligin 2 dev ekibi karşı karşıya geliyor. Bir yanda Atletico Madrid, diğer yanda Real Madrid.. Bakalım sahadan istediği skor ile ayrılan ekip hangisi olacak. 

Ev sahibi Atletico Madrid bu seneye ofansif anlamda etkili girdi fakat sezon ilerledikçe bence Simione sebebiyle eski ayarlarına geri dönecektir. Yine de şu ana kadar Depay'ın kullanılışı ve etkili geçiş oyunu Atletico Madrid'in oldukça işine yaradı. Savunmada ise istenilen seviyenin bence uzağındalar ve bu maçta da kalelerini gole kapatmakta zorlanabilirler fakat sırf bu yüzden savunmaya öncelik vereceklerini düşünüyorum. Deplasman ekibi Madrid de bu sezon görece kısır maçlar çıkarıyor ve ofansif anlamda kısıtlı görünüyor. Bellingham şu ana kadar Madrid'i kurtaran oyuncu oldu hep ve bu maçta da en büyük koz olacak. Ben Madrid'in de savunmaya öncelik vermesini bekliyorum. 

Genel itibariyle bir hayli sert ve düşük tempolu bir 90 dakika bekliyorum. 2.5 altı seçeneği ideal görünüyor. 

Tahmin 2.5 ALT Oran 1.62

Tahmini İncele
Real Betis Cadiz İddaa Maç Tahmini 24 Eylül 2023 Real Betis Cadiz İddaa Maç Tahmini 24 Eylül 2023

İspanya La Liga'da, ligin kalbur üstü ekiplerinden Real Betis ile ligin zayıf ekiplerinden Cadiz karşı karşıya geliyor. Ev sahibi Real Betis, deplasman ekibi Cadiz'i ağırlıyor. Ev sahibi Real Betis şu ana kadar tam olarak istediğini alamadı maçlardan fakat bence iyi bir kadroya sahip. Deplasman ekibi Cadiz ise benim beklentimin üstünde puanlar aldı şu ana kadar fakat bu deplasmanda işi çok zor olacak. Ben ev sahibi Real Betis'in taraftarının da desteğiyle galibiyete uzanacağını düşünüyorum. 

Tahmin MS 1 Oran 1.61

Tahmini İncele
iddaatahmin11.com - Tüm Hakları Saklıdır
Copyright © 2005-2023
resim

İLETİŞİM

İletişim Formu